Návštěv :
Celkem : 2041
Týden : 10
Dnes : 0
Naposledy aktualizováno: 29.11.2018 13:18:32

Administrace

2018

 

 

(Fotografie pořízené při akcích najdete ve fotogalerii)

 

 

26. 10. 2018 - Kočkohrátky

 

V pátek odpoledne proběhla beseda se spisovatelkou Markétou Harasimovou. Děti z pavlické školy a školky prožily velké dobrodružství s kočičkou Ťapičkou, kocourkem Balonkem, Týnkou a Píšou. Po besedě měly děti možnost zakoupit si knihu Z deníku kočičky Ťapičky s věnováním a podpisem autorky. 

Akce byla organizována za pomoci Regionálního oddělení Městské knihovny Znojmo a financována z dotace na výkon regionálních funkcí Jihomoravského kraje.

 

 

12. 10. 2018 - Podzimní tvoření

 

Podzimní příroda poskytuje mnoho různých a krásně barevných přírodnin, které by bylo škoda nevyužít. Proto se v pátek sešli v knihovně děti s rodiči ke společnému tvoření. Pro inspiraci paní knihovnice vytvořila ježka ze sena a šišek, sovu a muchomůrku červenou. Děti projevily i spoustu dalších kreativních napadů na podzimní dekorace. Posuďte sami ve fotogalerii.  

 

 

22. 6. 2018 - Návštěva mateřské školy

 

V pátek 22. 6. 2018 navštívili knihovnu předškoláčci. Cílem bylo seznámení s knihovnou. Některé děti již knihovnu znaly z návštěvy v předchozím roce, některé již do knihovny se svými rodiči chodí a některé byly v knihovně úplně poprvé. Společně jsme si povídali o tom, k čemu knihovna slouží, kdo do ní chodí, jak probíhá registrace čtenářů a půjčování knížek, co se s knihami nesmí dělat, jak poznají knihu pro děti. Potom si děti lámaly hlavy nad hádankami, poznávaly pohádkové postavy a mohly vidět, co ukrývá veliký prostorový hrad v knize. Na památku dostaly záložku, vystřihovánku a vymalovánku, kterou pro ně nakreslila Kateřina Loucká.  

Na oplátku namalovaly děti pro knihovnu krásné obrázky s paní knihovnicí a ty jsou vystaveny v knihovně na nástěnce.

 

 

23. 3. 2018 - Noc s Andersenem

 

Již po šesté jsme zamířili se školáky ze základní školy do knihovny ke společnému čtení. I v letošním roce děti četly při baterce, menší děti četly pohádkové příběhy a starší zase bavilo čtení s obrázky. Potom se děti odebraly na spaní do školy.