Návštěv :
Celkem : 2282
Týden : 10
Dnes : 1
Naposledy aktualizováno: 16.09.2019 10:58:27

Administrace

2019

(Fotografie pořízené při akcích najdete ve fotogalerii)

 

12. 4. 2019 - Velikonoční tvoření

 

V pátek 12. dubna 2019 rodiče s dětmi vyráběli zajíce ze dřeva, papírové motýlky a velikonoční dekorace z proutí a březových větviček. A protože je naše knihovna malá, tvoření tentokrát proběhlo v sokolovně. 

 

 

29. 3. 2019 - Noc s Andersenem

 

Poslední březnový pátek, opět po roce, knihovna ožila příběhy Ondřeje Sekory, které četly děti ze základní školy při baterce v rámci celostátní akce Noc s Andersenem.

 

2018

 

30. 11. 2018 - Vánoční tvoření

 

K adventnímu a vánočnímu období patří neodmyslitelně výzdoba našich domovů. V knihovně si mohli návštěvníci takovou výzdobu vytvořit v pátek 30.11. 2018. Vyráběly se adventní svícny, andělé z papíru a pro velký úspěch z loňského roku také stromečky z šišek zdobené korálky.

 

 

26. 10. 2018 - Kočkohrátky

 

V pátek odpoledne proběhla beseda se spisovatelkou Markétou Harasimovou. Děti z pavlické školy a školky prožily velké dobrodružství s kočičkou Ťapičkou, kocourkem Balonkem, Týnkou a Píšou. Po besedě měly děti možnost zakoupit si knihu Z deníku kočičky Ťapičky s věnováním a podpisem autorky. 

Akce byla organizována za pomoci Regionálního oddělení Městské knihovny Znojmo a financována z dotace na výkon regionálních funkcí Jihomoravského kraje.

 

 

12. 10. 2018 - Podzimní tvoření

 

Podzimní příroda poskytuje mnoho různých a krásně barevných přírodnin, které by bylo škoda nevyužít. Proto se v pátek sešli v knihovně děti s rodiči ke společnému tvoření. Pro inspiraci paní knihovnice vytvořila ježka ze sena a šišek, sovu a muchomůrku červenou. Děti projevily i spoustu dalších kreativních napadů na podzimní dekorace. Posuďte sami ve fotogalerii.  

 

 

22. 6. 2018 - Návštěva mateřské školy

 

V pátek 22. 6. 2018 navštívili knihovnu předškoláčci. Cílem bylo seznámení s knihovnou. Některé děti již knihovnu znaly z návštěvy v předchozím roce, některé již do knihovny se svými rodiči chodí a některé byly v knihovně úplně poprvé. Společně jsme si povídali o tom, k čemu knihovna slouží, kdo do ní chodí, jak probíhá registrace čtenářů a půjčování knížek, co se s knihami nesmí dělat, jak poznají knihu pro děti. Potom si děti lámaly hlavy nad hádankami, poznávaly pohádkové postavy a mohly vidět, co ukrývá veliký prostorový hrad v knize. Na památku dostaly záložku, vystřihovánku a vymalovánku, kterou pro ně nakreslila Kateřina Loucká.  

Na oplátku namalovaly děti pro knihovnu krásné obrázky s paní knihovnicí a ty jsou vystaveny v knihovně na nástěnce.

 

 

23. 3. 2018 - Noc s Andersenem

 

Již po šesté jsme zamířili se školáky ze základní školy do knihovny ke společnému čtení. I v letošním roce děti četly při baterce, menší děti četly pohádkové příběhy a starší zase bavilo čtení s obrázky. Potom se děti odebraly na spaní do školy.